IQ Option Türkiyedeki kripto para yatırımcıları için en iyi koşulları sağlar: varlık çeşitliliği, kaldıraç, bilgi desteği, kullanıcı kolaylığı, vb. — şimdi hesap oluşturun.

IQ Option'da bulunan kripto para birimleri

 • Tron (TRX)
 • Dash (DASH)
 • Bitcoin (BTC)
 • Ripple (XRP)
 • Eos (EOS)
 • Bitcoin cash (BCH)
 • OmiseGo (OMG)
 • Ethereum Classic (ETC)
 • Litecoin (LTC)
 • Ethereum (ETH)
 • ZCash (ZEC)
 • Qtum (QTUM)

Şu anda, dünya ekonomisi birden çok olaya ve habere bağımlıdır.

Çeşitli ülkelerdeki ekonomik çöküşler sıradan bir şey olarak görülmektedir, bu nedenle alternatif finansal sistemler ön plana çıkmaktadır. En önce gösterilen alternatif finansal sistem aracı ise dijital para birimleridir. Kripto para birimi (cryptocurrency) varlıklarının işlevleri artarken popülerlikleri de hızla artmaktadır.

Kripto para birimleri basitçe ne anlama gelmektedir?

Kripto para, çoğunlukla blok zincir'e dayanan, kriptografik yöntemler yardımıyla oluşturulan ve aktarılan dijital bir varlıktır.

Paralar, bazı matematiksel hesaplamalara göre dijital formda salınır. Böylece, dijital para birimleri fiziksel formu olmayan para birimleri olarak anlaşılabilir.

İlk dijital varlık, Bitcoin, 2009'da ortaya çıktı, ancak 'kripto para birimi'(cryptocurrency) terimi 2011'de 'Forbes' dergisinde kullanıldı.

Dijital para birimlerinin temel özellikleri:

Bu varlıkların temel özellikleri aşağıdaki gibi belirtilebilir:

 • Merkeziyetsizlik. Kripto, hükümetler veya özel kurumlar tarafından kontrol edilmediğinden, varlıklar alternatif finansal sistem olarak anlaşılmaktadır.
 • Kurumlar veya varlıklar tarafından desteklenmez. Madeni karşılığı olmayan dolaşımdaki para birimleri altınla desteklenirken, dijital paralar hiçbir şeyle desteklenmez. Altcoinler ise istisnadır. Bu varlıklar madeni karşılığı olmayan para birimleri, değerli metaller, hisse senetleri vb. ile desteklenebilir.
 • İşlemlerin dönüştürülemezliği. Blok zincir, işlemlerin bağlantılar olarak anlaşıldığı bir zincir sistemi anlamına gelir. Bir işlem onaylandığında, geri alınamaz, bu nedenle bu sistem sahtekarlıklara açık değildir. Bir kişi, belirli bir dijital varlık içinde yapılan tüm işlemlerin geçmişini görebilir indirebilir.

İşlemlerin gizliliği. Aslında, işlemler anonimdir, bu nedenle kişisel veriler korunur, ancak diğer yandan, borsaların ve diğer hizmetlerin çoğunluğu dijital adresleri sahipleriyle 'KYC' (müşteri tanıma) ve kara para aklama ile mücadele ilkelerine göre ilişkilendirebilir.

Güvenilir bir broker ile kripto para ticareti yapmaya başlayın
Güvenilir bir broker ile kripto para ticareti yapmaya başlayın

Dijital varlıkları edinmenin yolları (kripto para al sat)

Dijital para birimleri elde etmenin birkaç yolu vardır:

 • Madencilik. Cihazlarınızın hesaplama gücünü kullanarak varlık kazanmak anlamına gelir.
 • Değiş tokuş. Kullanıcılar özel platformlarda kripto para satın al (buy crypto money) ve bunları madeni karşılığı olmayan dolaşımdaki varlıkların diğer kripto para (cryptocurrency) ile değiştirebilir.
 • Mal ve hizmet satmak. İnsanlara dijital varlıkları ile farklı ürünler ve hizmetler sunulabilmektedir. Kripto para (cryptocurrency) birimleri birçok ülkede ödeme aracı olarak kabul edilmektedir.
 • Ticaret. Böyle bir yol genellikle spekülasyon anlamına gelen en yaygın yöntem olarak anlaşılmaktadır. Kullanıcılar daha düşük fiyatlarla kripto para al (buy crypto money) ve daha sonra varlıkları daha yüksek fiyatlarla satılırlar.

2020 Türkiye'sinde 2020 Kripto Para: Artıları ve Eksileri

Kripto para piyasası (cryptocurrency market) hem artıları hem de eksileri ile karakterize edilir, bu nedenle yeni başlayanlar yatırım yapmaya başlamadan önce sektörü iyi anlamalıdır.

Endüstrinin ana avantajları arasında aşağıdakiler belirtilmiştir:

 • Yüksek oynaklık. Yeni gelenler genellikle oynaklıktan korkuyorlar, ancak profesyonel yatırımcılar bir varlığın oynaklığı ne kadar çok olduğunu anladıklarında, kar beklentileri de daha yükselmektedir. Örneğin, madeni karşılığı olmayan dolaşımdaki para birimlerinin günlük ortalama oynaklığı% 0.5-1 iken, kripto için bu tür endeks% 5'in üzerine eşittir. Yani, dijital varlıklar geleneksel varlıklardan 5-10 kat daha oynaktır.
 • 7/24 Pazara ulaşılabilirlik. Madeni karşılığı olmayan dolaşımdaki para birimlerine haftada 5 gün yatırım yapabilirken, dijital varlık pazarı asla kapanmadığından yatırımcılar haftanın 7 günü 24 saat yatırım yapılabilir.
 • Artan popülerlik. Dijital varlıklar pazarı uluslararasıdır ve her geçen gün daha fazla katılımcı çekmektedir, bu nedenle kullanıcılar pazarın daha iyi analiz etmek için uzman değerlendirmeleri, çok sayıda öğretici araç ve gereçe ulaşabilir.
 • Muazzam varlık çeşitliliği. Şu anda satın alınabilecek ve satılabilecek 5100'den fazla dijital para birimi vardır. Bununla beraber ilk 30’daki dijital para birimleri yatırım için en güvenilir olanlar olarak önerilir.
 • Kaldıraçlı ticari işlemleri. Birçok platform, kârınızı artıran farklı çarpan katsayıları sunar. Örneğin, Bitcoin ticareti yaparken, x100 çarpanı ile bir tüccar 10 $ ile 0.0011 BTC almak yerine yaklaşık 0.11 BTC satın alabilir. Sonuç olarak, fiyatların artması durumunda karlar daha yüksek olur.

Artıları çok sayıda olduğu gibi eksileri de vardır. Kripto para ticareti (cryptocurrency trading) dezavantajları arasında aşağıdakiler sıralanabilir:

 • Platformların arızaları. Bu tür teknik nedenler başarısız işlemlere yol açabilir.
 • Merkeziyetsizlik. Kripto fiyatlarının analiz edilmesi zordur, çünkü dijital varlıkların oranlarını etkileyen çok sayıda faktör vardır.
 • Daha yüksek riskler. Oynaklık bir yandan kârla bağlantılıdır fakat diğer yandan çok daha yüksek riskleri de ifade etmektedir.

IQ Option platformumuz, kullanıcılara kripto ticareti için en iyi koşulları sunarken riskleri de en aza indirebilmektedir.

Kripto para ticareti (cryptocurrency trading) kar elde etmek için bir IQ Option hesabı oluşturun
Kripto para ticareti (cryptocurrency trading) kar elde etmek için bir IQ Option hesabı oluşturun

Kripto yatırımcıları için en büyük avantajlar

Platformumuz, kripto para (cryptocurrency) yatırımları için aşağıdaki avantajları sunar:

 1. Kripto varlıkların çeşitliliği. 20'den fazla dijital para birimi için tahminlerler.

 2. Farklı çarpanlar. Çarpan katsayıları, hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için uygun olan 3 ila 100 arasında değişir.

 3. Yatırımcılar, belirli bir kripto varlığı hakkında temel bilgileri bulabilir ve fiyat farklarını son: 5 dakika, 60 dakika, 1 gün, 1 ay ve hatta 1 yıla kadar karşılaştırabilirler. En son haberler ve ticaret koşulları da her bir varlık için ayrıca belirtilir.

 4. Web GL teknolojisi sayesinde, platformumuz analog olanlardan 5 kat daha hızlıdır, bu nedenle tüm anlaşmalar anında yapılır ve kapatılır.

 5. Etkili tahminler için daha fazla işlev sunan ve tüm cihazlar ile uyumlu uygulamalar vardır.

 6. Kripto para otomatik tüccarı (C.A.T.) (cryptocurrency automatic trader).

Kripto para otomatik işlemcisi (cryptocurrency automatic trader), Bitcoin pazarlarını taramak, sinyalleri okumak ve kar elde etmek için hangi anlaşmaların yapılacağı  konusunda kararlar almak için gelişmiş algoritmalar ve mekanizmalar kullanan otomatik bir ticaret yazılımıdır.

Ayrıca, platformumuz kullanıcı dostu olması ve sürekli geliştirildiği için birçok kez ödüllendirilmiştir.

Kripto para ticareti (cryptocurrency trading) yapmak için nasıl hesap açabilirim?

Platformda hesap açmak oldukça basittir ve sadece birkaç dakikanızı alır.

Aşağıdaki adımları gerektirir:

 • Resmi web sitesini ziyaret edin.
 • ‘Kaydol’ düğmesine basın.
 • Gerekli tüm bilgileri girin veya alternatif varyantlar kullanın (Facebook ve Google profilleri).
 • "Şartlar ve Koşullar" ı ve 18 yaşından büyük olduğunuzu onaylayın.
 • "Hesap aç'ı tıklayın.

Para çekme sorunlarından korunmak için, mümkün olan en kısa sürede doğrulama yapılması önerilir.

Bir hesap açtıktan sonra, yatırımcılar bir demo hesabı aracılığıyla işlem yapmaya başlayabilir veya gerçek bir hesap ile yatırım yapar ve kripto işlemlerinden para kazanmaya başlayabilir.

Kripto varlıkları için nasıl işlem yapılır?

Platforma giriş yaptıktan sonra basit adımları izleyin:

 1. İşlem yapmak için yeni bir varlık açmak üzere "+" işaretine tıklayın.

 2. Sunulan kategorilerden ‘Kripto’yu seçin.

 3. İşlem yapmak istediğiniz bir varlığı tıklayın. Bazı varlıkların birkaç çarpan katsayısı ile önerildiğine dikkat edin. Ayrıca, bazı varlıklar elde tutulabilir iken, bazılarında geçerlilik süresi vardır. Bu hususlar da işlem yaparken dikkate alınmalıdır.

 4. Belirli bir kriptoya yatırım yapılacak tutarı belirtin.

 5. Analizinize bağlı olarak ‘Satın Al’ veya ‘Sat’ düğmesine basın.

 6. Profesyonel yatırımcılar zaman kazanmak için genellikle otomatik satın al ve otomatik kapat seçeneklerini kullanır. Platformda belirli oranları belirterek, anlaşmaları otomatik olarak açabilir ve kapatabilir.

Yatırımcılar çeşitli varlıkları serbestçe açabilir ve sonra ‘Toplam portföy’de kontrol edebilirler.

IQ Option ile Türkiye'de kripto para birimi ticareti daha kolay
IQ Option ile Türkiye'de kripto para birimi ticareti daha kolay

Kripto para ticareti (kripto para ticareti) SSS

Dijital varlıklar neden tüm dünyada daha popüler hale geliyor?

Bu tür varlıkların popülaritesinin artmasının birçok nedeni vardır. Her şeyden önce, kripto varlıkları bir dizüstü bilgisayar ve internet erişimi yardımıyla herkes tarafından satın alınabilir. İşlemler basitlerdir ve korunur, üçüncü taraflar olmadan yapılır. Bu ödeme araçlarının bağımsız olduğundan, güvenli oldukları anlaşılmaktadır.

Aslında, fiyatı birçok faktör etkiler. En göze çarpan faktörler arasında aşağıdaki faktörler ayırt edilir: varlığın arzı, statüsü, son haberler yatırımların çıkarları, temel teknoloji, uygulanabilirlik, vs.

Ayrıca uzmanlar, geleneksel ekonomideki krizin dijital para birimlerinin fiyatını sık sık yükselttiğini belirtmektedirler.

Kripto para piyasası (cryptocurrency market) daha fazla hareketini anlamak için, yatırımcılar endüstri ile ilgili en son haberler hakkında iyi bilgi sahibi olmalıdırlar. Pozitif olanlar fiyatları yükseltir, tersi de geçerlidir. Ayrıca, pompacı adı verilen büyük oyuncuların faaliyetleri de piyasayı etkiler.

Dijital varlıkların çeşitliliği arasında, yatırımcıların işlemleri için 1-2 para birimi seçmeleri beklenmektedir, aksi takdirde başarısızlık kaçınılmazdır. Çok sayıda varlığı aynı anda analiz etmek iyi bir fikir değildir. Varlıkları alırken aşağıdaki kriterler dikkate alınmalıdır:

· Varlığın sıralamadaki pozisyonu (başlangıçta işlemler için piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi önerilir);

· Proje (dijital paralar belirli projeler ile yayınlanır ve bir proje ne kadar teknolojik olursa, dijital bir varlığın o kadar güvenilir olması beklenir);

· Borsalar ve platformlar tarafından desteklenmesi (çok sayıda ticaret platformu ve borsalar tarafından sunulan bir varlık, yüksek arz ile karakterize edilir).

Dijital varlıkları satın almanın iki yolu vardır: özel kripto borsaları veya ticaret platformları. İlk çözüm çoğunlukla varlık sahibi olanlar için önerilirken, ikincisinde işlemlerlerde bu süreç için en iyi koşulları sunan platformlar önerilir.

Platformumuza bakıldığında, depozito miktarı 10 $ ile başlar, bu nedenle 10 USD'ye sahip olan kullanıcılar bir hesap açabilir ve işlemler için kripto satın alabilirler. Ayrıca minimum yatırım tutarının yalnızca 1 ABD doları olduğunu da görebilirsiniz.

İstatistiklere göre, yeni gelenlerin çoğunluğu, kripto para piyasasının (cryptocurrency market) doğru kavranamaması nedeniyle paralarını kaybediyor. Başarı çoğunlukla derin teknik analiz ve deneyime dayanır. Ne kadar çok pratik yapar ve beceri geliştirirseniz, o kadar başarılı olursunuz. Ayrıca, platformumuz risklerinizi ve kayıplarınızı en aza indirmek için video eğitimleri, sohbetler ve diğer enstrümanlar sunar.

Aslında, merkezsizlik nedeniyle herhangi bir sınırlama yoktur. Finansal kurumlar tarafından kontrol edilen piyasalar hafta sonları kapalıdır. Kripto varlıklar ile 7 gün kesintisiz işlem yapılabilir. Koşullar tüm hafta boyunca tamamen aynıdır.

Bir yandan, piyasa ile ilgili kapanış dönemleri yoktur, diğer yandan, seçkin üç oturum: Amerikan, Asya ve Avrupa olabilir.

Asya oturumu en yüksek ticaret faaliyeti ve dolayısıyla en yüksek hareketlilik ile işaretlenmiştir.

 Profesyonel yatırımcılar bu oturumu en yüksek kar beklentisi için tercih ederleriyor. Avrupa oturumu en düşük ticaret faaliyeti ile karakterize edilir ve bu nedenle çoğunlukla yeni gelenler için daha uygundur.

Böyle bir soru oldukça tartışmalıdır. Her şeyden önce, kripto varlıkları ile işlem yapmak gerçek bir iş olarak anlaşılmaktadır, bu nedenle profesyonellik sürekli olmalık ve geliştirilmelidir. Her şey eğitiminize, önceki deneyimlerinize vb. bağlı olabilir. Bu nedenle, bazı yatırımcılar günde 1-2 saat yeterli olduğunu düşünürken, diğerleri ise başarıya ulaşmak için 5 saat veya daha fazlasına ihtiyaç duymaktadır.

Dijital varlıkların durumu ülkelerin çoğunda tanımlanmamıştır, ancak çağdaş hükümetler bu varlıklara sıcak bakmaktadır. Hükümetler birbiri ardına dijital para birimlerini alternatif finansal araçlar olarak kabul etmektedir. Bu tür varlıkların farklı nedenlerle yasadışı olduğu ülkelere atıfta bulunarak, listede sadece 10 ülke bulunmaktadır: Bolivya, Nepal, Kuzey Kore, vb.

Günümüzde kripto para (cryptocurrency) kurumlar ve kuruluşlar için yasal bir tanımı veya düzenlemesi yoktur, vatandaşlar dijital varlık yatırımlarını oldukça karlı bir yatırım aracı olarak görmektedir. Platformumuzun birçok kullanıcısı Türkiye'dendir. Öte yandan hükümet, ülkenin dijitalleşme yolunda 

Türk vergi hukukunda henüz belirli bir kripto para birimi tanımı bulunmamaktadır. Mevcut kurallara göre, kripto para birimlerinden elde edilen kârlar, bireyler için vergilendirilebilir gelir kategorilerinin hiçbirine dahil edilemez.

Bu sorunun kesin bir cevabı yok. Bazı uzmanlar endüstrinin krizini tahmin ederken, diğerleri 100.000 dolara kadar Bitcoin fiyatını bekliyor.

Dijital varlıklar gittikçe daha çok benimseniyor ve yaygınlaşıyor. Bazı ülkelerde insanlar kafeler, oteller ve diğer mal ve hizmetler için dijital varlıkları ile ödeme yapabilmekteler, bu nedenle kripto para birimlerinin giderek daha popüler olması beklenmektedir.

BASİT VE GÜVENİLİR
PARA ÇEKİMİ
Adv-cash
GENEL RİSK UYARISI
Bu internet sitesi aracılığıyla sağlanan finansal hizmetler yüksek seviyede risk taşır ve tüm paranızın kaybına yol açabilir. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayla asla yatırım yapmamalısınız.